26. mai 2024
Motosport

GALERII: Meier langes MM-sarjas üheksandaks: siit kõrgemale pürgimiseks on vaja leida võimalused veelgi rohkem treeningutele keskenduda

Itaalias Sestriere alpikülas peeti juulis triali maailmameistrivõistluste etapp, mis üllatas võistlejaid tehniliselt seni hooaja kõige keerukamate radadega ja esmakordselt sellistel kõrgustel merepinnast. Eesti sportlase sõnul on kogu võistluskeskus ehitatud aladele, kus peeti 2006. aastal Olümpia mänge.

„Asume 2000 meetri kõrgusel merepinnast, kus on palju lahtist pinnast ehk muru, mulda ja kiviklibu. Osad katsed on suurte kivikamakatega, kuhu on ebaõnnestumise korral väga keeruline rattal tagasi ronida, et oma liini jätkata,“ muljetas võistlustel osalenud Keity Meier.

Ühe ringi pikkuseks on üheksa kilomeetrit, mida tuli kogu võistluse vältel läbida 4 korda. Sellele lisas omajagu vürtsi ka  katsete vaheline ülesõit, mis oli kohati sama keeruline kui katsed ise. Õnneks aitas võhma hoida põhjalik üldfüüsiline ettevalmistus sel hooajal. „Sellisel kõrgusel käituvad nii keha kui ratas teistmoodi ja treeninglaagrites saavutatud enesekindlust ma siin kummalgi päeval kahjuks ei leidnud,“ ütles motosportlane. 

Meier võistleb tiitlisarjas esmakordselt. Itaalias sai ta sõitudes mõlemal üheteistkümnenda koha. MM-sarjas peeti eelnevalt kaks sõitu Hispaanias, kaks sõitu Portugalis ja Jaapanis. Seni parimad sooritused olid 7. koht Hispaanias ja Jaapanis.

Triali MM-sarjas langes Keity Meier 2 kohta ja on nüüd üldarvestuses üheksandal positsioonil, kokku oli Itaalias stardis 26 naist – tiitlisarjas oli 13 naist ja karikasarjas samuti 13 naist. Tänavused maailmameistrid selguvad septembrikuu esimesel nädalavahetusel Prantsusmaal.

Et kaugetes maades Eestit triali tippvõistlustel esindamas käia, kogus Meier rahva toetust Ko-Fi platvormil, mis Itaalia etapiks vahendite saamisel oli edukas. Pane Sinagi õlg alla, et meie naismotosportlane saaks MM viimasele etapile Prantsusmaal minna! https://ko-fi.com/keitymeier

Fotod: Kristel Alliksaar