26. mai 2024
MotosportUudised

Gordejev enne külgkorvide MM-etappi: “Vigastus on oma jälje jätnud”

Sel nädalavahetusel toimub Lange motokeskuses Tartumaal üks Eesti motokrossisuve tähtsündmusi: külgkorvide maailmameistrivõistluste etapp ja quadide Euroopa meistrivõistluste etapp.

Stardijoonelt leiab külgkorvi maailmameistrivõistluste karusselli kaasa tegeva Gert Gordejevi, kes kahjuks kaks etappi käevigastuse tõttu vahele pidi jätma. “Seis on normaalne, aga mitte ideaalne,” sõnas Gordejev enne võistlusi.

Pea kaks kuud on möödas randme operatsioonist, kuid endiselt on käsi veel nõrk ja midagi häirib. “Kui Prantsusmaa etapil osalesime, siis näpud surid sõidu ajal ära. Sellest on nüüd ka kaks nädalat möödas, loodame, et seis on läinud paremaks,” rääkis Gordejev. Prantsusmaa etapil nad riske ei võtnud: sooviks oli trenni teha ja saada tagasi võistluse rütm.

Pärast viimast võistlust pole krossisõitja saanud koos oma korvimehega treenida. Tema korvis on hollandlane Aivar van de Wiel. “Tahtsin küll trenni teha, aga logistika oleks kujunenud liialt keeruliseks ja kulukaks, mistõttu jäi meil see nädalavahetus kasutamata,” nentis Gordejev. Ta lisas, et on nagu on – eks Langel selgub, kuidas käsi on ja kui head nad teistega võrreldes on.

Lange etapist rääkides naeris Gordejev, et ta kunagi ei salli kui sportlased räägivad, et eesmärk on anda endast parim ehkki sel korral tahaks ta seda lausuda. “Selline see elu paraku on. Ma ei oska ennustada, millise koha peale me võiksime sõita. Ma ei ole Lange rajal kunagi väga hea olnud esiteks ja teiseks on vigastus nii sõiduvormile kui enesekindlusele oma jälje jätnud,” rääkis ta. Gordejev lausus, et ta oleks rahul kui tuleks kuskile kümne kuni viieteistkümne sekka. “Top kümne sisse sõita oleks natuke liiga optimistlik loota,” arvas ta.

Aprilli alguses Portugalis teisel maailmameistrivõistluste etapil soovis Gordejev ühel pikal hüppel teistest sõitjatest mööduda, kuid hüpe jäi liialt lühikeseks ja raskel maandumisel sai ta ranne kõvasti viga. Randme liigese lähedale tuli luumurd.

Portugalis sätiti seda paremasse asendisse, Eestis vaadati käsi üle ning öeldi esialgu, et las ta jääb, küll ära paraneb. Gordejevi eesmärk oli aga võimalikult kiiresti tagasi rajale pääseda. “Tegime lisauuringuid ja otsustasime, et teeme operatsiooni, mille käigus luuots sätiti veel paremasse asendisse, fikseeriti metallplaadi ja kruvidega,” selgitas Gordejev. See andis selle, et käsi ei pidanud enam kipsis olema. Krossisõitja sai seda vaikselt liigutama ja taastumisega tegelema hakata.

Ilma operatsioonita oleks käsi pidanud mitu nädalat kipsis olema, mille juures oleks füüsiline vorm juba tublisti kannatanud. “Eks see operatsioon jätab teistpidi jälle oma jälje. See, et näpud ära surevad, kas nüüd on mingid närvid viga saanud või mis iganes. Operatsioon aitas kiiremini paraneda, aga noh…jah,” jäi Gordejev veidi mõtlikuks. Ta lisas siis, et see oli ikkagi ta eesmärk, et võimalikult kiiresti rajale naasta ja ta arvab, et see oli õige otsus.

Et samale tasemele jõuda, kus Gordejev oma eelmise korvimehe, lätlase Kaspars Stupelisega oli, tuleb neil uue korvimehega tublisti tööd teha. “Praegune korvimees on varasemalt ikkagi rahulikuma hooga sõitnud ja teadsin seda eelnevalt. Kõval rajal oleme viis sekundit aeglasemad kui ma eelmisel aastal olin,” ütles Gordejev.

Seda on ta sõnul vaja veel treenida, et korvimees oma asendeid suudaks kiiremini muuta ja sellised asjad ei juhtu sõrmenipsust. Tõenäoliselt nad sel hooajal vaadates oma kaugsuhet ja keerulist võistluskalendrit selliste edasiviivate treeninguteni ei jõuagi. “Püüame kõik MM-d kaasa sõita ja selle käigus paremaks saada,” sõnas ta.  

Eleregistreerunute nimekirjas on veel eestlaste ekipaaže: Tanel Reesna/Sten Niitsoo, Ülar Karing/Oliver Sebastian Lamp, Markus Normak/Karl Albert Kasesalu, Katrin Põldma/Patrick Põldma. Quadide eelregistreerunute nimekirjas on viiekordne Euroopa meister Kevin Saar, Karl Robin Rillo, Mihkel Salujõe ja Rasmus Sõna.

Laupäeval 10. juunil toimuvad treeningsõidud ja kvalifikatsioonid, pühapäeval 11.juunil võidusõidud. Eesti sõitjad ootavad kõiki võistlustele kaasa elama.

Pileti info leiad siit https://www.piletitasku.ee/et/performance/22178