MotosportUudised

Aitame Eesti parimal trialisõitjal Keityl maailmas tegusid teha

Professionaalne trialisõitja Keity Meier sõitis möödunud aastal maailmameistrivõistluste karikasarjas, kus saavutas kuuenda koha. Tänavu on ta sihiks seadnud Triali Maailmameistrivõistluste Meistritiitli sarja poodiumi. Selleks, et kogu sari kaasa teha, vajab ta motospordisõprade abi!

Fotod Meriliis Meier, Kristel Alliksaar

Nimelt on järgmine, kolmas etapp maailmameistrivõistluste tiitlisarjast juba vähem kui kahe nädala pärast. Ja seda Jaapanis! Et kõik võistlused kaasa teha, vajab Keity motospordisõprade abi – anna oma panus siin HOOANDJA PROJEKT

Hooandja projekti õnnestumiseks on jäänud vaid neli päeva. Küsimärgi all on hooaja teine pool, mil võistlused on veel Itaalias ja Prantsusmaal. Kogutud raha kasutab ta Jaapanisse, Itaaliasse ja Prantsusmaale minekuks.

Kahed võistlused on tal juba selja taga. Tiitlivõistlused koosnevad mitmest sõidupäevast ja etappidest. Hispaanias oli Keity 11. ja 9. kohal, Portugalis 7. ja 9. kohal. Keity teab, et kokkuvõttes poodiumile tulla ei ole võimatu. Tänavu osaleb ta neil võistlustel kõige raskemas klassis ehk TrialGP. Motosportlane on teinud palju tööd ka hooajaväliselt ja tunneb, et on väga heas vormis. “Asi on detailides kinni! Tähtis on, et ma suudan teha paremini kui eelmine kord ja lahti mõtestada head ja vead,” märgib ta.

Möödunud hooajal pärjati Keity parima naismotosportlase ja Eesti parima trialisõitja tiitliga. “Olete mind näinud ehk sildadel ja katustel – seda kõike selleks, et mul oleks võimalik teha seda, millele minu süda siin elus kõige enam tuksub. Kaherattalised ja mootorid on lihtsalt nii vastupandamatult huvitavad, et vaid sinna minu tähelepanu siin elus jagub,” kirjutab Keity Hooandja projekti tutvustuses. Kui Sa ei ole veel temast valminud dokumentaalfilmi “Ninja” näinud, siis vaata seda järele siit.

Kui Hooandja projekt peaks ebaõnnestuma? “Plaan B on tegemisel,” jääb Keity hetkeks nõutuks. Tema manager Kristel Alliksaar sõnab, et viimase kolme aasta jooksul on nad teinud ja proovinud kõike, mida vaid saab, et motospordi populaarsust tõsta. “Me oleme tõepoolest teinud kõike, mida me oleme osanud, et motosporti rohkem pilti tuua ja sellest rääkida, mainet tõsta – oleme proovinud kõike teha, aga kui selle tulemus on ikkagi see, et Hooandja projekti eesmärki ka kokku ei tule, siis tegelikult tuleb tunnistada, et kahjuks on ikkagi võimatu profitasemel motosporti teha,” selgitab Kristel.

Keity lisab, et seis on nukker. Ta on läinud aastatega professionaalsemaks ja eelarve kasvab. Kristel lausub, et kui projekt ebaõnnestub, järgneb arvatasti otsus, et Keity lahkub profispordist. “Kahjuks on see pilt, millega peab silmitsi vaatama,” tõdeb manager. Talle tundub, et motosport laiemalt ongi hetkel kehvas seisus.

Kuna Keity kuulub Eesti Mootorrattaspordiföderatsiooni (EMF) juures Team Estoniasse, siis võistlejalitsents on tal vähemalt kaetud ja mingil määral aitab teda olümpiakomitee. Kahjuks EMF Keity võistlustele läkitamist ja Eesti motospordi maailmakaardile viimist ei toeta.

“Viime koos Eesti maailma motospordi tippu!” kutsub Keity toetajaid üles ega anna alla.

HOOANDJA PROJEKT https://www.hooandja.ee/projekt/keity-meier-2023