MotosportUudised

Eestlased Red Bull Romaniacsil: Jõeäär ja Biene proloogil finaalis

Teisipäevast alates pistavad üheksa eestlast rinda Rumeenias Transilvaania Alpides ehk Lõuna-Karpaatide mäestikus maailma üheks karmimaks enduroks nimetatud võistlustel Red Bull Romaniacs. MotoSpirit uuris meestelt, kuidas neil läinud on?

Fotod Marko Laikask, Red Bull Romanics, videod Marko Laikask

Teisipäeval alustati võistlusi Sibiu linna vahele ehitatud tehisrajal ehk proloogil sõitmisest, mis paneb paika järgmise päeva stardijärjekorra. Bronze klassis võistlev Priit Biene oli oma tulemusega rahul, sest suutis 296st sama klassi sõidukaaslasest sõita välja 12. aja, mis andis talle võimaluse sõita ka õhtustel finaalidel, kuhu pääsesid 35 parimat sõitjat. Finaalis tuli seitsme minuti jooksul anda endast parim ja Biene kordas seal 12. tulemust. “Siin on ülioluline, et saaksid TOP35 sekka ja offroadi päevale varem startida, sest mida hiljem lähed, seda rohkem on mäed inimesi täis,” sõnas Biene.

Viimati käis ta Rumeenia võistlustel aastal 2015 ja seekord oli võistleja meelest proloogi rada lihtsam kui varem. “Olin päris üllatunud, seal ei olnud midagi erilist, aga enda tase on ka selle viimase kaheksa aastaga tõusnud,” märkis ta.

Eestlastest parima tulemuse tegi aga Rünno Jõeäär, kes oli proloogil Bronze klassis kaheksas. Jõeäärel on Romaniacsil osaleda esimest korda. “Mannapuder!” sõnas mees, et see on tema kiiruse saladus.

Samuti Bronze klassis võistelnud Ragnar Valdstein sõnas, et jäi oma proloogi katsega rahule. “Pabistasin küll hästi julmalt, ammu pole sellist kõhu keeramist olnud – kui vaatad neid elemente, siis sa lähed suht pimesi neile peale ehkki teise sõitjaga lepid kokku, kes kust läheb, aga ega sa enne ei tea, kas õnnestus või mitte kui sa oled elemendi ära teinud,” rääkis Valdstein. Tal läks hästi kuni eelviimase takistuseni, mis oli ootamatult liiga raske – ta lähenes betoonkamakate ületamisele liiga väikse hooga ja kaks korda kukkus külili maha. Kokkuvõttes 115. koht.

MotoSpiritil õnnestus võistlejate parklast leida veel Bronze klassi võistlejad Viljar Raidmets ja Priidik Vesi. Raidmets sõnas, et proloog õnnestus tal hästi ja ta läbis kõik elemendid puhtalt olles 81. “Mina natuke ikka puurisin ja vaatasin korralikult kõik kohad üle, sain ka tsiklit tõsta, aga suures pildis sain ilusti läbi, mis oligi eesmärk, et lihtsalt läbi sõita, sest mets on rohkem meie pärusmaa,” rääkis Vesi. Mõlemad mehed rääkisid, et proloog oli lihtsam kui näiteks möödunud aastal. Nende ajad proloogi rajal olid kaks minutit kiiremad kui möödunud aastal, mis näitab, et rada oli lihtsam kui varasemalt. Vesi sai kirja 146. koha.

Bronze klassis võistelnud Klaus Somelar tuli proloogil 46. kohale. Iron klassis osalenud Raido Aron saavutas proloogil viienda koha, Kaido Somelar üheteistkümnenda ja Rait Tamp 76. koha. Märkimisväärne on kindlasti ka see, et Bronze klassi proloogi võitis Pol Tarres, kuid seda mitte kergel endurokal, vaid matkarattal Yamaha Tenere 700.