26. mai 2024
Meelelahutus

VIDEO MOTORAMMULT! Klubi president: õlalepatsutused panevadki meid tegutsema

Mõni aeg tagasi kogunesid mootorratturid üle Eesti Viljandisse, kus toimus Concord MC poolt korraldatud motokokkutulek Motoramm oma legendaarsete mäkketõusu, tagarattalsõidu ja rolleriheitega – tänavu oli motorahvast kohal kaks korda rohkem kui varasemalt.

Concord MC vedada oli Motoramm juba viiendat aastat. Enne seda korraldas seda Raudruuna nimeline motoklubi, kuid selle eestvedajat kahjuks enam meie seas ei ole. Eelnevatest organisaatoritest on ürituse kavasse jäänud legendaarsed mäkketõus Kõrgemäe tänaval ja tagarattal sõidu võistlus. “Oleme juba eelnevalt head tuttavad ja otsustasime oma klubi luua, samas soovisime luua ka enda ürituse,” sõnas motoklubi president Ain Loog, et ka klubi ise on ametlikult viis aastat vana. Motorammu kontseptsioon meeldis neile väga ja viimatise eestvedaja Tõnu Kaasiku lesega suheldes said nad kokkuleppele, et võivad asja edasi viia.

Päev algas paraadiga Viljandis, sealt edasi juba võistlused linnatänavatel ja õhtuks vahetati asukohta. Kui möödunud aastal jõudis klubimaja platsile motopeole 350 inimest, siis tänavu liikus õhtusele olemisele kaks korda rohkem inimesi. Kui palju külastajaid Viljandi linnas olnud võistlusi vaatamas käis, selle kohta statistika puudub, sest see on tasuta.

Presidendi sõnul on Motorammul kõik sündmused tippsündmused, aga kahtlemata on üks omanäolisemaid asju rolleriheide. Kaks meest või naist viskavad kahe vahel rollerit. Tänavune tippheide oli 9.2 meetrit, kõigi aegade rekord 9.35 meetrit.

Vaatemänguline oli kahtlemata ka naiste mudamaadlus, mida vaatama oli suisa keeruline pääseda. Motoklubi organiseeris isegi Värskast ravimuda kohale. “Finaal oli väga tasavägine, kuhu jõudsid Viljandi sporditüdrukud,” lausus Loog.

Motoklubi helged pead püüavadki igal aastal Motorammule põnevaid sündmusi ja võistlusi välja mõelda. Esiteks on selle klubi liikmeks saamine juba pikk protsess ja klubisse saavadki ainult väga pühendunud ja aktiivsed motoinimesed. Suurt üritust korraldama paneb neid aga see mõnus tunne korda läinud üritusest. “Kui inimesed pärast kommenteerivad positiivselt, see kõik annab endale ka väga palju ja no motorahvas on ikka ju edev ka, endale ka meeldib olla tähelepanu keskpunktis, ja kui patsutatakse õlale – see kõik panebki tegutsema,” sõnas klubi president Loog, et motorahva positiivsed emotsioonid on heaks tõukejõuks.    

Järgmise aasta Motorammu kuupäeva on juba paigas. Jääb üle soovida vaid edu ja jaksu Concord MC-le vingete asjade elluviimises!

VAATA VIDEOST, mis Motorammul toimus: