26. mai 2024
Motosport

ÖÖKilowati võitja Kollist läks hoolimata suurest juubelist ikka võidu peale välja

Reede vastu laupäeva ööd kihutasid enduromehed paaris võidu uudsel Sadala Ekstreemklubi korraldatud võiduajamisel ÖÖKilowatt, kus oma oskusi tuli demonstreerida 23 kilomeetrisel ringil.

Fotod Eva Koger

ÖÖKilowatt Sport klassi võitsid Tajo Andressoo ja Riho Kollist, teisele kohale tulid Jürto Brauer ja Aron Lenzius ning kolmandale Aare Pere/Rene Jerbach. Tegelikult olid selles klassis parimad tiim Vaher ja Pedak, kuid olles korraldusmeeskonna liikmed, siis rada ehitades oli see neile juba tuttav ja nad loobusid võidust.

Sport klassi võitja Riho Kollist kiitis, et üritusel oli kõik hästi, aga ainus miinus oli see, et ta eelmisel päeval oma 45ndat juubelit kella kolmeni öösel oli tähistanud ja ööund veidi väheks jäi.

Ta ise on varasemalt samuti ööendurot korraldanud, siis oli põnev minna vaatama, kuidas teised sõitu organiseerivad. Kollist ja tema paarimees Tajo Andressoo rajale uimerdama ei plaaninud minna hoolimata kehvast olemisest, vaid ikka võidu peale sõitma. Paarissõit oli nende jaoks uudne kogemus.

Riho Kollist

Kollisti sõnul jäi ettevalmistus võistlusteks natuke kesiseks, viimasel hetkel paigaldas ta tsiklile veel tuld külge. Ka kiivrisidet neil Andressooga polnud, seega omavahel vestelda sõidu ajal ei saanud. “Me oleme nii vanad tuttavad juba, et me saame sõnadetagi teineteisest aru,” naeris Kollist.

Korra Kollist pani kontrollpunktist mööda ja paarimees pidi ta tähelepanu püüdma, et see tagasi tuleks – sinna kadus vast minuti jagu aega. Kollisti sõnul oleks tegelikult kiivriside tema puhul pigem häiriv, sest mis sa seal sõidu ajal ikka lobised, vaid tuleb lihtsalt täiega anda. “Pauk käis, siis olid silmad ruutus, nagu ikka! Hakkasime ikka kohe vajutama, tundus, et tempo oli meil kenasti sarnane ja kumbki kumma eest minema ei sõitnud. Vahetasime pidevalt, et kord üks ees ja siis teine ees,” rääkis Kollist.

Tajo Andressoo

Võitja sõnul oli rada ikka hull andmine, kuhu jagus mitmeid pikki sirgeid. “Võib olla sellise ööenduro jaoks natuke ohtlik, kiirused läksid hullult suureks, kuuendaga gaas põhjas, aga samas keegi ei keela ju vaiksemalt sõita kui hirmus on,” rääkis Kollist.

ÖÖKilowatil olid innovatiivse lahendusena ajavõtuks kasutusel GPS-seadmed, mille abil sai ka reaalajas jälgida sõitjate liikumist. Anduritel on SOS-nupp, mida ühel võistlejal ka tarvis läks. “Üks luumurd oli ja sellest teavitati GPS-i SOS nupuga, saime selle kaudu kohe täpse koha, kuhu abi saata,” sõnas korraldustiimi liige Jaanek Anderson.

Hobby klassi võitis enduropaar Karro/Luiv, teiseks tuli seltskond Kelle/Mikk ja kolmandaks Pärtel/Moorits. Veteran 40+ klassis võidutsesid Vinkel/Jaakson, teisele kohale sõitsid end Tiimann/Mölder ja kolmandale Brauer/Järve.

Kogu võistlusmelu, sõitjate ja korraldajate kommentaare saad vaadata Hard Enduro Estonia poolt tehtud ülekandest SIIN