26. mai 2024
FemmeMotosportUudised

Keity Meier tõusis pärast Jaapani triali MM etappi üldtabelis seitsmendale kohale

Nädalavahetusel võistles Keity Meier Jaapanis Motegis triali maailmameistrivõistlustel, kus teda abistasid TRS tehase satelliittiimi taustajõud. Nende poolt oli Meierile kohale toimetatud ka võistlusmasin ja olemas mehhaanikute tugi.

Varasemalt sadanud vihm tegi võistlusraja väga raskeks. Meier rääkis Aktuaalse Kaamera spordiuudistele, et sealne kliima on väga niiske ja palav ning ta pole kunagi varem sellistes tingimustes sõitnud. Päev varem sadanud vihm tegi mäenõlvad väga libedaks. Muld oli kohati nii ligane nagu sõidaks jää peal. “Suht raske oli! Õnneks on mul siin toeks TRS´I tiim,” lausus Meier uudistesaatele.

Meier võistles Jaapanis uue triali mootorrattaga, mis vajas samuti harjumist. Trialisõitja kirjeldas oma sotsiaalmeediakontol, et uue rattaga sai ta treenima hakata alles reedel ja sõbraks said nad uue masinaga pühapäevaks. “Katsed ise paiknesid Motegi Twin Ringi mäenõlvadel ning nende peale olid ehitatud rajad, tulemuseks poolkunstlikud rajad, pikkade tõusudega. Võistluse ajal ise väga ei sadanud, kuid siiski tänu niiskele kliimale ei kuivanud rajad eriti paremaks. Seega sai nõlvadel ja kividel pigem uisutada kui sõita. Laupäevase võistlusega ma üldse rahule ei jäänud. Rajad olid tehniliselt rasked, paljud said ka ajatrahvi ja oli vaja kiirustada,” kirjeldas Meier oma kontol. Esimese sõidupäeva tulemustest rääkides sõnas Meier, et see polnud päris see, mida ta ootas kui lõpetas päeva kümnenda kohaga.

Pühapäevaks oli võitlusvaim aga niivõrd valmis, et tulemuseks oli seitsmes koht. “Sõit läks palju paremini – suutsin teha head sõitu, eriti teisel ringil. Esimene ring 25 punkti, teine 16 punkti. Viienda, kuuenda ja seitsmenda koha vahel oli tihe rebimine. Aega jäi üle kaks ja pool minutit. Radadele tehti mõningaid muudatusi, pühapäeval oli pisut kuivem, lisati juurde kive ja järsemaid tõuse,” kirjutas Meier. Ta lisas, et kokkuvõtvalt on ta pühapäeva üle õnnelik, vaim oli õigesti seadistatud ja sellise seadega võib juba suuremaid tegusid teha! “Nüüd leiate mind metsadest just siis kui vihma sajab, otsige mind kuskilt, kust pidamist ei leia,” märkis ta.

Eestlanna osaleb trial GP kõige raskemas klassis ja teised osalejad nalja ei mõista. “Konkurents on tihe, kui teed vea, kukud kolinal alla. Olen päris õnnelik teatud tehniliste soorituste üle,” sõnas ta, lisades, et väga raske võistlus oli. Kokkuvõttes kerkis Meier triali maailmameistrivõistluste üldtabelis kahe koha võrra olles nüüd maailma seitsmes. Punktitabelit juhib inglanna Emma Bristow, teist kohta hoiab hispaanlanna Berta Abellan ja kolmandal kohal on itaallanna Andrea Sofia Rabina.