Motosport

Rait Tampi Romaniacs katkes avarii tõttu: võigas video!

Red Bull Romaniacsil Iron klassis võistelnud Rait Tamp rääkis Rumeenias MotoSpiritile, et tema esimesed kaks võistluspäeva kulgesid kenasti, kuid kolmandal päeval katkestas ta teise mootorratturiga juhtunud laupkokkupõrke tõttu.

Tamp rääkis, et kolmandal sõidupäeval pärast esimest kontrollpunkti oli allamäge tulek, kust pööras kruusateele. “Seal oli kurv, mul oli õige suund ja mul oli vaja kiiruga sõita. Läksin päris hea hooga ja mingi Silver klassi vend tuli mulle vastu! Nägin teda siis, kui ta oli mul juba täpselt vastas,” kirjeldas Tamp. Ta sõitis talle radikasse sisse ja lendas ise tsiklilt minema. Võistlejal tekkis ilmselt ka teadvusekadu, sest mingeid kohti juhtunust ta isegi ei mäletanud. Mootorrattas elas kokkupõrke üle minimaalsete vigastustega.

Teine võistleja kihutas minema ja Tamp jäi kolme võõraga veerand tunniks toibuma, et saada aru, kas jätkata võistlust või mitte. “Jalg ja külg valutasid. Mõtlesin, et ei ole hullu – küllap on mingi sinikas ja sõidan edasi,” arvas Tamp kangekaelselt, et meedikute abi ei vaja. Ta sõitiski edasi järgmise tehnilise teeninduspunktini, kuhu viisid raja kõige raskemad lõigud. “Püsti ma tsiklil väga tõusta ei saanud,” selgitas Tamp. Punktis rääkis ta võistluste teenindajatele, et veidi valus on ja ta vist kogu teekonda ei mäleta, kuidas ta sinna sõitis. “Võtsin püksid ära ja selgus, et seal on korralik auk, lihas oli väljas ja vigastatud. Oleksin isegi edasi tegelikult läinud, aga korraldajad arvasid, et pakime mu ikka auto peale,” jutustas motosportlane. Tamp isegi püüdis korraldajatele selgitada, et lõpuni on vähem kui 30 kilomeetrit, üle 70 kilomeetri on juba sõidetud ja ta ikka sõidaks selle ära, aga teda siiski ei lubatud enam rajale.

Meedikud õmblesid Tampi jalas olnud augu kinni ja mees lootis järgmisel hommikul ikkagi sõitu minna, kuid tal ei õnnestunud pärast korralikku traumat isegi jalga üle tsikli saada. Tamp ise oli aga positiivne, sest vähemalt eelmisel aastal ta jõudis sama võistluse finišisse. Järgmisel aastal soovib ta kindlasti jälle osaleda, kuid plaanib siis juba rohkem treenida ja osaleda veidi kangemas Bronze klassis.

Tõeline Ironmees ei tee arstitoolis suurt piuksugi, kui teda traageldatakse. ÄRA VAATA KUI VERD EI KANNATA, AINULT HARDIDELE LUGEJATELE!