26. mai 2024
Motosport

Vinge motoringraja nädalavahetus: Soomer purustas Porsche ringi rajarekordi

Nädalavahetusel peeti Audrus Porsche Ringil Eesti motoringraja 90. juubelihooaja esimene Eesti ja Balti Meistrivõistluste etapp, kus purunes senine rajarekord ja põnevaid võiduajamisi jagus igasse klassi.

Fotod BCRC – Baltic Circuit Racing TeibeD

Superbike klassis noppis ringrajasõitja Hannes Soomer Honda CBR1000RR-R-l üldvõidu ja purustas viiendal ringil rajarekordi – eelmise 1.13.568 asemele sõitis ta nüüd ajaks 1.12.586. Soomer lausus Eestimotoringrada youtube kanalile, et juba kevadistel treeningutel on ta tublisti tempot tõstnud. “Hea oli see, et sõitsin mitu ringi kiiremini, et see ei olnud üks sähvatus,” märkis ta. Siht on tal aga silme ees jahtida ikkagi minuti ja üheteist sekundi piiri. Porsche Ringi pikkuseks on 3.17 kilomeetrit ja tippkiirus Soomeril neil võistlustel ulatus 157.22 kilomeetrini tunnis. Veelgi suurem eesmärk on tal Saksa meistrivõistlused võita.

Väga palju pealtvaatajaid ootas rajarekordi purunemist. Soomerile see pinget ei tekitanud, vaid ta nentis, et pigem on üksi eest ära sõites kerge kaotada keskendumine. “Hakkad tegema mingeid lolle vigu ja see spordiala on selline, et väike viga võib üsna suure pahanduse endaga kaasa tuua,” rääkis ta Eestimotoringrada kanalile.

Soomer kiitis ka Eesti Porsche Ringi öeldes, et see on täiesti maailma tasemel rada olles maailmas väga paljudel erinevatel ringradadel sõitnud. “Testimiseks, trenniks on see isegi parem kui enamus maailma radasid, sest see on hästi intensiivne, siin ei ole sirgeid, siin ei ole puhkeaega, siin on ülipalju tehnilisi kohti, kus mootorratta seadistust testida. See on väga suur õnn, et mul selline võimalus siin treenida on,” sõnas ta.

Teisele kohale tuli Superbike klassis soomlane Ville Valtonen BMW M1000RR-l olles esikohast maas 28.330 sekundit. Kolmanda koha hõivas leedukas Sarunas Pladas BMW S1000RR-l jäädes esikohast 45.936 sekundi kaugusele.

Ohtralt põnevust jagus Supersport300 klassi, kus sõidu võitnud neiu Selyn Kazakova Yamaha R3-l konkurendiga võimsat duelli pidas. Sama marki mootorrattal sõitnud Hugo-Brent Freimann jäi Kazakovast maha vaid 0.027 sekundit. Kolmandale kohale tuli Kawasaki Ninja 400-l Andre Koster.

Kazakova sõnas finišis, et tal tuli endast kõik anda, et võit saavutada. Oma tugevuseks peab ta seda, et suudab lühemates kurvides veidi kiirem olla. Sihiks on ta seadnud sel aastal oma klassis meistritiitli.

Kõiki sõidu tulemusi saad vaadata SIIN

Rohkem sõitjate kommentaare näeb Eestimotoringrada youtube kanalilt