MotosportUudised

Karksi-Nuia motokrossi teine päev läks quadide ja külgkorvide tähe all

Motokrossi Eesti meistrivõistluste teisel päeval Karksi-Nuias oli rada suures osas külgkorvide ja quadide päralt, kus ühe põhiklassis võidutses ekipaaž Normak/Kunnas ja teise põhiklassis Karl Robin Rillo .

Fotod Genadi Katenev

Quad Open klassis näitas parimat sõitu kokkuvõttes Karl Robin Rillo. Tema suurim konkurent oli lätlane Karlis Neija, kes võitis esimese sõidu. Rillo rääkis EMF TV-le, et ta nägi, et ta ei suuda sõidu lõpuni Neijat oma selja taga hoida ja otsustas lätlase mööda lasta, et hoida energiat pigem teise sõidu jaoks.

Teises sõidus sai Rillo stardivõiduga ennast puhtale rajale etteotsa sõitma surudes konkurendiga sisse piisava vahemaa, et seda sõidu lõpuni hoida, mis ka õnnestus. Rillo sõnul kolmandaks tulnud Priit Järvloo talle ohtu veel ei kujutanud, sest Järvlool on hooaja eelne treening veidi madalam olnud, kuid arvas, et küllap temagi varsti hoo üles saab. Nii tuligi Quad Open klassi võitjaks Karl Robin Rillo, teiseks Karlis Neija ja kolmandaks Priit Järvloo. Rillo kiitis EMF TV-le ka Karksi-Nuia rajaolusid, mis tema meelest väga head olid ja nii head pole varem olnudki.

Quad B klassi parim oli Mihkel Mürk, tema järel Kevin Raun ja kolmas Martten Tintso. Quad Veteran 40+ klassis võidutses Rene Tarend, teiseks tuli Janek Vernik ja kolmandaks Olari Saarme.

Külgkorve oli stardijoonele kokku kogunenud 28 ja startida tuli kahes rivis. Külgkorvide põhiklassis võitis mõlemad sõidud ekipaaž Markus Normak/Lari Kunnas. Varasemalt on Normaku korvi kallutanud Karl Albert Kasesalu. Hooaega koos alustanud Normak ja Kasesalu käisid hiljuti Läti meistrivõistlustel, kus rada kahele korvile korraga kõrvuti jäi natukene kitsaks ja toimus kokkupõrge. Normak rääkis EMF TV-le, et Kasesalu õlg sai vigastada. Nüüdseks on ta juba operatsioonil käinud ja taastub ning soovib varsti võistlustulle naasta.

Normak rääkis, et nad ei soovinud Kasesaluga hooaega päris vahele enam jätta ja tegid kiirelt kõne Lari Kunnasele, kes oli nõus korvimeest asendama tulema. Nad said vaid korra Tihemetsas koos sõitmist harjutada ja juba tuligi võistlustulle asuda. Normak väljendas EMF TV-le heameelt, et neil Kunnasega omavahel klappis ja sõit sujus hästi. “Rada oli muidu okei, aga hüppenukid olid kohati niiöelda kahekordsed, mis on natuke ohtlik ja päike hakkas meile pärast natuke nalja tegema,” rääkis ta. Kunnasega plaanib Normak meistrivõistluste etapid ära sõita, kuid mis teiste võistlusega saab, seda veel vaatavad.

KV põhiklassi teisele kohale tulid Janis Jegorovs/Peteris Jegorovs, kolmandale Ülar Karing/Oliver Sebastian Lamp.

KV B võitjaks tuli Katrin Põldma/Patrick Põldma, teiseks Ahto Kurg/Sander Parts ja kolmandaks Johannes Johannson/Martins Antons. KV 45+ klassis võidutses ekipaaž Janek Soidla/Krister Kindel, teiseks tuli Argo Põldsaar/Birger Taal ja kolmandaks Janis Sedleniks/Girts Indrijaits. KV55+ klassi võitjaks osutus Sverre Lamp/Indrek Aljes, teisele kohale tulid Sergei Ivanov/Eemeli Männilaan ja kolmandaks Tarvo Vaska/Jarmo Männiste.

Lisaks korvidele ja quadidele täitsid päeva ka pisikesed ATV sõitjad, juuniorid, naised – keda oli rekordiliselt stardis 17 sõitjat – ja hobimehed. Kõigi klasside tulemusi näeb siit https://speedhive.mylaps.com/Events/2189636