26. mai 2024
Uudised

Reedeöist endurot saab reaalajas läbi kaamerate jälgida

Reede õhtul kell 21.30 annab Sadala Ekstreem Klubi esimese stardi uuele ööenduro sarja esimesele etapile, mida saab jälgida läbi erinevate kaamerate ka internetist ning igal sõitjal on küljes GPS-seade, mis võimaldab detailselt jälgida nende liikumist kaardil.

Kui MotoSpirit uudse ÖöKilowati korraldajale, Sadala Ekstreemklubi juhatajale Jaanek Andersonile  neljapäeva õhtul helistas, vastas too reipalt, et hetkel nad veel paigaldavad suunaviitasid ja toidavad aktiivselt sääski. Varasemalt korraldas Sadalas endurovõistlusi Piksepini organisaator Urmas Peegel, kuid seekord haarasid kohalikud entusiastid ohjad enda kätte. “Proovime nüüd ilma Urmaseta oma esimese võistluse teha,” sõnas Anderson, et just Peegel neisse selle korralduse pisiku süstis.

Korraldajad pole kuulnud, et varasemalt oleks Eestis endurodel olnud live GPS jälgimist, mis innovaatiivse lahendusena nende üritusel tuleb. Ajavõtt ja võistlejate jälgimine ongi lahendatud väikeste GPS seadmetega. See tähendab kõigi kaasaelajate jaoks seda, et aadressil https://sportrec.eu/gps/oo-kilowatt saab õhtu otsa jälgida, kes, kus sõidab ja kuidas võistlejatel läheb. Lisaks sellele toob Hard Enduro Estonia kanal vaatajateni ka live pildi läbi mitme erineva kaamera, mis rajale paigaldatud. “Reklaamime selle meie sotsiaalmeedia kontol välja, kus live ülekannet näha saab,” lubas korraldaja.

Esimesed stardid antakse reede õhtul kell 21.30. Võisteldakse paaris ja iga 30 sekundi järel stardib uus paar. Hobimehed sõidavad 2 ringi, sport klass 3 ringi. Ringi pikkuseks on umbes 23 kilomeetrit. “Kolm nädalat oleme seda rada oma igapäevatöö kõrvalt teinud, läbi sõitnud, heina purustanud, võsa trimmerdanud,” kirjeldas Anderson. Rajale jagub metsalõike, liinialust, tehnilisemat nikerdamist.

Anderson selgitas, et Eestis on mõned üksikud korrad öist endurovõistlust olnud ja nende soov oli tavapärastest endurovõistlustest eristuda, mistõttu korraldavad nad kogu ÖÖkilowati sarja pimeduses. “Kaks esimest sõitu on sellised, kus sõidetakse tiimis, aga viimane sõit on Reastvere karjääris individuaalne, kus saab võtta sisse ohtralt tõuse ja langusi. Põnevaks teeb asja see, et kui tuli näitab ette ja maha, siis sa ei näe sinna üles, kuhu sa lõpuks minema pead või ei näe kaldalt, mis all ees ootab,” kirjeldas Anderson eesootavaid ekstreemsusi.

Kes peab kodust diivanilt kaasa elamist liialt lihtsaks, on oodatud võistlusi koha peale kaema Tähkverre Sadala külje alla. Lisainfo https://sadala.ee/