Motosport

VAATA KA VIDEOT! Staadionikrossile Sakus tõmbas torm pidurit

Läinud laupäeval, 7.oktoobril toimus „Saku Staadionikross 2023“, kus teist aastat järjest võisteldi lähiregiooni suurimale auhinnarahale. Ilm oli heitlik ja kui päev algas vihmasajus, siis lõppes tormituultes. Sellest hoolimata väisas aga võistlust 180 võistlejat ja ka tõelised motokrossifännid ei peitnud end tagatoas, vaid elasid kaasa omadele raja ääres.

Tekst Oliver Sepp, fotod Motostart Photography

Arctic Sport 85AMA stardieelselt tantsisid ilma ilusamaks kuusteist tantsutüdrukut ja päev võis alata. Rasmus Avik võttis mõlemast sõidust maksimumi ja viis etapivõidu. Teise koha saavutas Marten Aus ja kolmanda Kristofer Tootmaa. Autasustamisel jagati välja ka aasta kokkuvõtte karikad ja siit viis võidu Jakob Burmann, Marten Ausi ja Kristofer Tootmaa ees.

Naiste, EVO ja MX60 klasside ühisstardist tuiskas esimesena rajale ja korjas ka Holeshoti auhinna Melissa Mäntylä Soomest. Mäntylä võttis sõitudest maksimumpunktid ning ka üldarvestuse võidu. Naiste arvestuse teine koht kuulus Estere Miglanele Lätist ja kolmas koht Avely Villandile. Hooaja kokkuvõttes Naiste arvestuse parim Celiin Jõesaar, teine Avely Villand ja kolmas Keity Kuus. EVO klassis jätkas domineerimist Janek Lootus, edestades Kalev Kallast ja Jost Lootust. Sama oli ka EVO klassi esikolmik hooaja läbilõikes. MX60 kiireim sel korral Madis Pool, Pertti Saloneni ja Enn Kingo ees. Hooaja arvestuse võitja Pertti Salonen, teine Madis Pool ja kolmas Toivo Ilves. Retro klassis jagati välja hooaja karikad ja sealse võidu viis Enno Kartus, teise koha Aadu Sikk ja kolmanda Pavel Kalistratov.

MX Y ehk uustulnukad ja pühapäevaharrastajate klassis võitis etapi Kaiser Kopti. Vaid paari sekundi kaugusele jäi Pentti Joose Soomest ja kolmas Taivo Karon. Hooaja auhinnad MX Y klassis loositakse vastavalt reeglitele.

MX40/50 klassides näitas parimat vormi Jaanus Koval, edestades Jako Tsäkot ja Erki Privoid. Hooaja arvestuses aga viis võidu Jako Tsäko, teise koha Ain Klettenberg ja kolmanda Janis Kaljas. MX50 arvestuse esikoha võttis Sakus legendaarne Valdur Kahro, edestades Raul Orumaad ja Argo Laheranda. Aasta läbilõikes võidutses MX50 arvestuses Meelis Valdmets, vastavalt Riho Mägi ja Priit Lauri ees.

MX X klassi võidu võttis sel korral Rasmus Meius, teise Ilmari Soo ja kolmanda Kristo Ojaste. Hooaja kokkuvõttes tõusis esimeseks Lars-Erik Aigro, teiseks Kristo Ojaste ja kolmandaks Maarek Miil.

MX30 klassi stardivõidu ja ELBX5 auhinnaraha napsas Mati Nuut, teise koha Andrek Arusalu ja kolmanda Marko Kasemaa. Hooaja pingutuste tulemusena astus poodiumi kõrgemaile astmele Raido Elbing, teisena Siim Ihats ja kolmandana Andrek Arusalu.

MX15 ja MX A ühistardi veduriks osutus Karl Kiil, jättes seljataha Marko Mooritsa ja Madis Lepikovi. Täpselt samas järjestuses lõpetati ka hooaja punktiarvestus. MX15 klassi parim Staadionikrossil Joosep Bork, teiseks tõusis Ragnar Laak ja Sten Kevin Toomela. Aasta läbilõikes edukaim Sten Kevin Toomela, teine Ragnar Laak ja kolmas Silver Romandi.

Päeva oodatuim, Privoi MX Pro klassi esimese stardivõidu napsas Gert Krestinov. Gerdi vedamisel tulid finishisse Karel Kutsar, Sampo Rainio, Erki Kahro ja Andero Lusbo. Teise stardi eel vedas aga Kutsarit tehnika alt ja viimasel hetkel leiti laenutsikkel, millega startida. Sel korral võttis stardivõidu Erki Kahro, Rainio ja Krestinovi ees. Krestinov möödus peatselt Rainiost ja lähenes tõusvas tempos Kahrole. Kahro aga näitas enesekindlat ja puhast sõitu ning seda kogu sõidu vältel. Finishisse jõudiski Kahro esimesena, Krestinov teisena ja Kutsar kolmandana. Kuna tuul aga paisus tormiks, siis tuli otsus päev veidi varem lõpetada osalejate ja publikuturvalisuse huvides.

Privoi 3000eurot ja esikoht läks kahe sõidu kokkuvõttes Gert Krestinovile, Pontmen 600 eurot ja teine koht Erki Kahrole ning Kassi Auto 400 eurot ja kolmas koht Karel Kutsarile. Hooaja kokkuvõttes võidutses MX Pro klassis ja tõusis EHKK karikavõitjaks 2023 aastal Kairo Katkosilt, teise koha kindlustas Tanel Rauk ja kolmandale astmele tõusis viimase sõidu parema tulemusega Gert Krestinov.

Team Cup 2023 ehk meeskondlikus arvestuses võidutses

Motowork Racing Team koosseisus, manager: Lauri Pöör ja võistlejad: Ken Erik Rätsep, Rait Kaimer, Rauno Toom, Alari Jüriöö, Andrek Arusalu

Teise koha saavutas Team Kassi Auto, manager Meelis Kasemaa ja võistlejad: Marten Talbach, Jaan Tang, Marko Kasemaa, Deimon Jõesaar, Sander Kangro

Kolmanda koha kindlustas Team Estonia, manager Tanel Rauk ja võistlejad: Gerrett Pihlak, Tanel Rauk, Karl Kiil, Karl Talinurm, Kevin Villand

VAATA KA VIDEOT VÕISTLUSTEST: