Kasulik

Roadbook ralli: kuidas legendi lugeda ja mida rallisõiduks tarvis on?

Esimesena Eestis tsiklitele roadbooki järgi sõitmise võistluse Alakonnu ralli korraldanud Siim Säre jagab õpetusvideotes näpunäiteid, mida selle alaga tegelemiseks tarvis on.

Aadressil roadbookrally.com tuleb luua endale konto ja seal trackide all saab erinevaid radu ja legende ka niisama vaadata, et märkide ja süsteemiga tutvust teha. Sama kodulehe allosast leiab viite Roadbook Rally Reader´i äpi alla laadimiseks oma mootorratta juhtraual kasutatavasse nutiseadmesse. Et mõnda rada harjutada, tasub sotsiaalmeedias Estonian Motorcycle Roadbook Community nimelises grupis uurida, kas keegi on ehk maha märkinud mõne harjutusraja, mille PIN-koodi oleks võimalik soetada.

Milleks on juhtrauale nuppe tarvis, et roadbookis navigeerida? Kuidas need töötavad? Kuidas paigaldada? Kas nuppe on üldse tarvis?

Kas tripmeeter roadbookis hoolib sellest, millises suunas sa sõidad? Mis saab, kui läksin valesti?

Kõigile neile küsimustele vastab roadbooki spetsialist Siim Säre oma õppevideotes, mis said väga kiirelt tsikliralli huviliste tungival nõudmisel tehtud, et saaks esmase infovajaduse ja ABC kätte. Kes soovib rohkem uurida, siis Säre sõnul leidub ingliskeelseid videosid ohtralt, sest tegemist on FIM reeglitele vastava ja rahvusvaheliselt universaalse infoga.

FIM poolsed Road-Book sümbolite selgitused leiad SIIT

Head tsiklirallimaailmaga kurssi viimist!